Kızla İlk Tanışma Anında Yapılan Hatalar Ve Çözümü

Kızla İlk Tanışma Anında Yapılan Hatalar Ve Çözümü

 

Kızla ilk tanışma sırasında yapılan temel hatalardan bahsedeceğiz bu makalede. Kadınları etkileme konusunun anlatıldığı birçok yerde bu konu es geçilmiştir. Ya da en azından şimdiye kadar bu konuya ışık tutan bir yazı göremedim ben.

Bir kızla tanışma anında yapılan yanlışların farkına varmak çok önemli. Çünkü düşünsene ilgini çeken bir kadın görüyorsun ve erkeklerin büyük bir kısmının yapamadığını yaparak o kızla tanışmaya gidiyorsun ama sonuç nedense istediğimiz gibi olmuyor çoğu kez.

Nerelerde hata yaptığımızı anlarsak kadınlarla tanışma konusunda mükemmelleşebiliriz. Bu makale de bunu sağlamayı amaçlıyor zaten. İşte bir kızla ilk tanışma sırasında yapılan temel hatalar;

 

Kızla İlk Tanışma Anında Yapılan Hatalar #1: Bakımsız olmak

Saç sakalın birbirine karışması, sararmış dişler, giysilerde renk ve tarz uyumsuzluğu gibi bakımsızlık göstergeleri ilgilendiğimiz kadınla ilk tanışma anlarında ciddi engeller yaratır.

 

#2: Gergin Olmak

İnsanlar çevresindeki her şeyden etkilenir ve bunu yansıtırlar. Ayrıca kadınlar erkeklere göre çevrelerinden daha çok etkilenirler. Bu yüzden hızlı konuşmamalı ve konuşurken de kolumuza, yüzümüze dokunmamalıyız. Parmak çıtlatmayı da katabiliriz bunlara. Çünkü bu ve bu gibi hareketler söylediğimiz şeyden emin olmadığımızın, gergin olduğumuzun göstergesidir. Bir kızla tanışmak istiyorsanız, gerginliğinizi göstermemeyi mutlaka aklınızda tutun.

 

#3: Çevremizdekilerin ya da konuştuğumuz kadının bizi yönlendirmesine müsaade etmek

Nerede buluşulacak, nereye oturulacak, ne yenecek bu konularda kararı sadece sen vermelisin. Çünkü erkeğin en çekici özelliği hükmedici olmasıdır. Bunu her halimiz ve tavrımızla yansıtmalıyız.

 

#4: Aşırı hevesli ve enerjik görünmek

Olması gerekenden fazla enerjik olmak kadar itici başka ne olabilir ki?

 

#5: Kendini övmek

Hoşlanılan bir kızla tanışma sırasında en çok yapılan hatalardan birisi de bu. Mesela; “İTÜ Mühendislik mezunuyum. Aylık 6 bin TL kazanıyorum. Annem bana bir kaç kız bulmuş fakat ben senden hoşlandım.”

 

#6: Yanlış ses tonu

#7: Yanlış beden dili

Beden dili, iletişimin %55′ lik büyük bir dilimini oluşturuyor. Bu yüzden yaptıklarımız söylediklerimizden daha etkilidir.

 

#8: Gülümsememek

Gülümsemek kelimesini gülmek veya sırıtmak olarak algılama. Kızla tanışma anında sadece gülümse, hafif bir tebessüm… Aklından karşındaki kızın sana aşık olduğunu düşün ve bu düşünceyi yüzüne yansıt.

 

#9: Ya sadece aşırı özgüvenli biri olmaya ya da sadece esprili biri olmaya çalışmak

Aşırı özgüvenli olmak bizi bir kadının gözünde kendini beğenmiş birisi yapar. Esprili birisi olmak ise bizi en fazla “eğlenceli arkadaş” yapar. Fakat bu iki özellik birleşirse ortaya harika şeyler çıkar. Yani hem özgüvenli hem de esprili olmak…Hem özgüvenli hem de esprili biri olmak özgüvenli kadınlarla iletişimde geçerli. Özgüvensiz kadınlar alınmaya yer ararlar. Zaten kim böyle bir kızla birlikte olmak ister ki?

Aşırı özgüvenli ve esprili olmak konusunu şöyle bir örnekle açıklayalım. Mesela çoğu erkek buluşma sırasındaki sessizlik anlarında ne yapacağını bilemez. Şunu deneyebilirsin:

5-6 saniyelik sessizlikten sonra karşındaki kadının gözlerinin içine bakarak ciddi bir şekilde başını iki yana sallayarak “Hiç şansın yok…” de. Kendine güvenli bir ses tonu ve vücut diliyle, gülümseyerek hatta mümkünse hiç gülmeden…

Sadece bu cümleyi tarif edildiği gibi söylemen bile senin özgüvenli, girişken, esprili ve hayattan zevk alabilen biri olduğunu gösterir. Ve hatta daha da fazlasını… Yani sadece bir cümleyle hakkında milyonlarca çekici erkek özelliği yansıtmış olabiliyorsun. Bu tarz cümleler Espritüel özgüven tekniği içeriyor. Espritüel özgüven tekniğinin ne olduğunu birazdan açıklayacağım.


Ayrıca “Hiç şansın yok…” örneğindeki gibi iddialı şeyler söylersem karşımdaki kız alınabilir, beni tersleyebilir diye düşünüyor olabilirsin. Merak etme. Sen sadece dene ve gör. Güzel kadınlar her gün aynı tip erkeklerin aşırı ilgilerine maruz kalıyorlar ve yıllar boyunca hayatları birbirinin aynısı erkeklerden birbirinin aynısı sözleri duymakla geçiyor.

Yani; güzel dediğimiz kadınların sıkıcı ve renksiz bir aşk hayatları var. İşte tam da bu yüzden çekici bir şekilde farklı olmalıyız.

Özellikle bir kızla ilk tanışma sırasında çekici bir şekilde farklı olabilmenin en kaliteli çözümlerini ve kalıcı çekiciliğin bütün sırlarını öğrenmek ister misiniz?