Kızla İlk Buluşma Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Kızla İlk Buluşma Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Her şey tamam. Gerçekten hoşlandığın bir kızla tanıştın, bir süre sonra çıkma teklifini de yaptın kabul etti. Ama daha her şey yeni başlıyor.

Aşağıda vereceğim ipuçlarının bir kızla ilk buluşma da neler yapılması ve nasıl davranılması gerektiği hakkında çok önemli fikirler vereceğine eminim. İlk buluşma hakkında nasıl bir yaklaşıma sahip olman gerek, nereye gidilmeli, nereye gidilmemeli, ekilme durumunda neler yapmanız gerektiği ve daha fazlası ayrıntılı bilgiler bulacaksınız.

 

KIZLA İLK BULUŞMA – KURAL 1: CİDDİ BİR ŞEYLER DÜŞÜNMEK İÇİN ERKEN

Kızla ilk buluşma konusu ne fazla önemsemeli ne de hiç önemsememeliyiz.

Bir kızla ilk buluşmayı romantik bir buluşma yerine birbirinizi tanımak için ilginç ve eğlenceli bir fırsat olarak görmek hem kendimizin hem de karşı tarafın çok daha rahat hissetmesini sağlar, ilk buluşmanın normal de üzerimizde oluşturduğu baskıyı tamamen ortadan kaldırabilecek kadar güçlü bir bakış açısıdır bu.

Kızlarda bunu böyle görüyor aslında. Flört, asla baskıcı, ağır duyguları kaldıramaz.

Pozitif ve çekici bir hayat oluşturmak işte bu yüzden çok önemli. Böylece attığımız her adımı sakin ve özgüvenli şekilde atabiliriz. Bu da çekicilik katsayımızı en az %60 artıran bir şey.

İlk buluşma da aslolan centilmenlikle, Espritüel Özgüven tekniğini birbiriyle harmanlamaktır. Bu konuda her şeyi bulabilirsin.

 

Kural 2: İLK BULUŞMA DA MEKAN DEĞİŞTİRİN

Bir kızla ilk buluşma da tek bir mekana takılı kalmak iyi bir fikir değil. Çünkü gittiğiniz ilk yer bir müddet sonra sıkıcı gelmeye başlayacaktır ve durum böyle değilse bile 30-40 dakika sonra başka bir mekana geçmek bir yenilenme hissi vereceği gibi, gideceğiniz mekan hakkında konuşma fırsatında olacaktır. O mekanda yaşadığın güzel bir anı ya da ilginç her hangi bir şey olabilir. Gideceğiniz mekan mutlaka senin bildiğin bir yer olmalı.

NEREYE GİDİLEBİLİR?

1- İlginç bir müze, sergi

2- Kafeler

3- Akvaryum kompleksi

Bunlarda İlginizi Çekebilir:  

Öneriyorum: Bir Kızı Aşık Etmenin 46 Yolu

Yeni Makale: Bir Kızı Etkilemek İçin 7 Yol - Okumak İçin Buraya Tıklayın

Bir Kızı Nasıl Kendine Aşık Edersin?

Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanır

4- Plaj


5- Yapmayı iyi bildiğin bir spor ya da hobi

 

İLK BULUŞMA DA BURALARA ASLA GİTMEYİN

1- Sinema (Nasıl konuşacaksınız?)

2- Aile buluşması (Kimseyi tanımadığı için tuhaf olacaktır onun için)

3- Hatıratlar (Depresif)

4- Belki sevebileceği ya da en azından önemsemeyeceği yerler (konser ya da sanat galerisi gibi)

 

KURAL 3: SENİ EKERSE SİNİRLENME

Önemli bir durum bu… Sinirlenmemeli ama böyle bir şeyi kabul etmediğimizi de belli etmeliyiz.

O arayana kadar onunla iletişim kurmamalıyız.

Ama bu hareket saygısızlıktan çok, emin olamamaktan kaynaklanıyor da olabilir. Hatta aslında çoğu zaman böyledir.

Biz erkekler için birinden emin olmak biraz daha kolay. Ama kadınların bakış açısından bakarsak, daha önce hiç görmediğin biriyle ilk defa buluşmak pek kolay değil. Sonuçta bizden daha ürkekler.

En büyük korkularının kolay bir kadın gibi görünmek olduğunu daha önceki makalelerimde de belirtmiştim. Bunu tetikleyecek her hangi bir şey yapmamalısın.

Bir sonraki konuşmanızda emin olun ki amacınının seni kırmak olmadığını söyleyecektir.

Bu tür kelimeleri söylemelerini önlemenin en iyi yolu, bir teklifte bulunmak yerine bir yere davet etmek. Tabi çekici bir şekilde farklı olarak. Böyle yaptığında “seçen” in sen olduğunu bilinçaltı iletişimle belli etmiş olursun.

Peki bir kızı ilk buluşmaya nasıl davet edersin?

Anahtar kelimeler her zaman olduğu gibi çekici bir şekilde farklı olmak…

Mesela eğlenceli bir sohbet sırasında “Hadi 20 dakikalığına güzel bir yerde kahve içelim. Böylece senden korkarsam en az zaman kaybıyla ortamdan kaçabilirim.” gibi…

Umarım bundan sonrası daha iyi olacaktır.

 

KIZLA İLK BULUŞMA DA HESABI KİM ÖDEMELİ

Kızla buluşma konusunda “Hesabı kim ödemeli?” sorusu erkeklerin kafasını kurcalayan sorulardan biridir. Öncelikle “Hesabı erkek öder.” klişesini unutmalıyız. Klişeyi unut derken pintilik yapmayı ya da hesabı kıza ödetmeyi kastedmiyorum. Buluştuğumuz kızın parası olmadığı durumda hesabı erkek ödeyebilir bu problem değil. Problem olan şey hesabı her zaman erkek öder düşüncesidir.

Hesabı ödeme konusu aslına bakılırsa içerisinde kızla aradaki duygusal durum ve maddi durum gibi çeşitli etmenleri içeren bir konudur. Arkadaş olarak buluştuğun kızlarda dilersen bir şeyler ısmarlayabilir hatta hesabı ödeyebilirsin. Fakat tekrarlamakta fayda var. “Hesabı her zaman erkek öder.” safsatasını unutmalıyız.

Kızla ilk buluşma ise eğer ve kızı davet eden sen isen; hesabı davet eden yani senin ödemen gerekir. Hesabı öderken kızın davranışını inceleyin. Daha sonraki görüşmelerde hesap ödenirken kız arkadaşın elini cebine atmıyorsa, bu kızla olan ilişkini bir kez daha düşün derim. Çünkü seni kullanmaya çalışan kalitesiz bir kişiyle karşı karşıyasın.

 

Peki Hesap Ödenirken Ne Yapmak Gerekir?

Çok basit… Kızla ilk buluşmanızda yemek yedikten sonra, “Yemekler benden olsun, içkileri sen ısmarlarsın ya da tatlılar da senden olsun.” türünden şeyler söylenebilir. Hesabı bölüşmekten ziyade “Bunu ben ödeyeyim sonrakini sen öde.” mantığı uygulanabilir.

Hesap 10 TL 20 TL gibi kesin tutarlar mı? Hesabı öde. “Bahşiş bırakalım. 3-4 TL bozuğun var mı ?” diye sor. Kesin olmayan tutarlar da ise hesabı kredi kartı ile ödeyeceksen, yine bahşişi kızdan iste. Böylece hem kız yavaştan elini cebine atmaya başlar hem de kızın kaliteli bir kız olup olmadığı ve seni kullanıp kullanmadığı anlaşılabilir.

Hesap 25 TL mi geldi. 20 TL koy. “Üstünü de sen tamamla.” de. Hesap 30 lira mı tutuyor? 20 lirasını öde. “Üstünü de sen tamamla.” de. Kısacası hesap ne kadar ise çoğunu sen ver, kıza da az bir şey ödettir.

Kızın maddi durumu erkeğe göre iyi değilse ve hesabı erkek öder diyen bir karaktere de sahip değilse, kişisel görüşüm mümkün olduğu kadar hesabı erkek ödemeli.

Kızın parasının olduğu ama senin paranın olmadığı ve hesabı kızın ödediği durumlarda erkek gurur yapabilir. Eğer kız parası ile seni ezmeye çalışmıyorsa, gurura gerek yok. Bırak hediyeler alsın, hesabı ödesin sorun değil.

Bir ilişki içerisindeysek cimrilik yapılmamalı, paylaşmasını bilmeliyiz.