Kız Tavlama Sanatı – Bir Kızı Nasıl Tavlarsın

Kız Tavlama Sanatı – Bir Kızı Nasıl Tavlarsın

 

Yazar: Ricci – KarizmaSirlari.com

Derleyen: Deniz Ağırman (Ricci’ nin onayıyla)


Bu makalem de kız tavlama sanatı, bir kızı nasıl tavlarsın üzerine çok kapsamlı bir şekilde ilk intibadan, doğru vücut dilinden ve daha fazlasından bahsedeceğim. 

Bu konuda gerçekten çok fazla soru alıyorum. Bir kaç dakika içinde bu konuda bir çok yeni bakış açısı kazanmanı sağlayacağım. 

Kız Tavlama Sanatı, Bir Kızı Nasıl Tavlarsın #1: Doğru İlk İntiba Her Şeydir

İlk intiba hakkında bir çok şey yazıldığını görüyoruz. Kimi yazar ilk intibanın 10 dakikadan, kimi 5, kimi ise ilk 1 dakikadan oluştuğunu söylüyor.

Ancak bir kadınla ilk defa konuşmaya gittiğimizde durum çok daha farklı.

Kadınlar içgüdüsel olarak beden ve sözcükleri okumada biz erkeklerden en az 10 kat daha iyilerdir. Doğuracak taraf olmaları içgüdüsel olarak daha tetikte olmalarını sağlamıştır.

Bu yüzden bence bir kızı tavlamak konusunda ilk intiba 4 saniyeden daha az bir süreyi kapsıyor.

#2: Sözsüz İletişim Daha Önemli

Onunla tanışmaya giderken ki vücut dilimiz, kendimizi nasıl taşıdığımız ve konuşmaya başladığımız andaki beden dili ve ses tonumuz ilk intibamızı şekillendiren unsurlar. Bunların doğru kullanımı hoşlanılan bir kızı tavlama da en önemli adımlardır.

İyi haberse bu sürenin bu kadar kısa olması, aynı miktarda kolay ve PLANLANABİLİR olmasını da sağlıyor aslında.

Tavlama kelimesine fazla odaklanmamalıyız. Çünkü bir kızla tanışmak sandığımızdan kolaydır.

Sakin ve ılımlı bir vücut dili ve ses tonu ile “Merhaba” demek bile yeterlidir bazen. Ancak önemli olan tanışmak değil bence. Her yönüyle müthiş bir ilişkiye başlamak ve bu ilişkiyi DEVAM ETTİREBİLMEKTİR. İşte ben yıllardır bunu anlatıyorum danışan ve öğrencilerime.  

Şimdi aklıma gelen önemli bir konuda, bir kızı nasıl tavlarsın üzerine yazılanların nedense sadece erkeğe yönelik olduğunu fark ettim.

Evet, çoğumuz kötü sosyal şartlanmalar sonucu kadınları tavlama hakkında daha çok yıkıcı düşünceler ve bilgilere sahibiz.

Ancak ilişkilerimizdeki sorunların – normal şartlar altında yöneten taraf biz olduğumuz için – daha çok bizden kaynaklanmasına rağmen, bir ilişkinin iki taraflı olduğunu gözden kaçırmamak gerek diye düşünüyorum.

Bunlarda İlginizi Çekebilir:  

Öneriyorum: Bir Kızı Aşık Etmenin 46 Yolu

Yeni Makale: Bir Kızı Etkilemek İçin 7 Yol - Okumak İçin Buraya Tıklayın

Bir Kızı Nasıl Kendine Aşık Edersin?

Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanır


Yani bir kızın çok güzel olması onun düşünceli, sevecen, destekleyici veya vicdanlı olduğu anlamına gelmiyor. Bir kızı tavlama ve etkileme konusunu bu açıdan değerlendirmek herkes için daha faydalı.


#3: Doğru Vücut Dili 

Bir kızı tavlama yöntemleri arasında çekici bir vücut dilinin çok büyük bir öneme sahip olduğu bir gerçek. Burada iş başvurularında ya da başka sosyal ortamlarda kullanılması gereken vücut dili tekniklerinden bahsetmiyorum. Konumuz çekicilik. Ve bu farklı bir bakış açısı gerektiren bir konu kesinlikle.

“Elma” kelimesi hangi yollarla başka bir anlamda kullanılabilir?

“Kağıt” kelimesi nasıl olurda bazen “para” anlamına gelebilir?

“Vücut dili” hangi yollarla diğer “dillerden” farklı olabilir?

Vücut dili de tıpkı diğer diller gibi bir dolaysız iletişim aracıdır. Vücudun dilini anlarsan, dil KULLANMADAN iletişim kurabilirsin… Ve iletişimin 10 kat daha güçlü olur. 

Vücut dilinde uzmanlaşmak, iletişimi OKUYABİLMENİ DE sağlar… 10 kat daha iyi, hızlı ve doğru bir şekilde.

Kadınlar, vücut dilini okumada ve kullanmakta erkeklerden çok daha iyidir. Albert Mehrabian’ ın “Psychology Today” isimli dergideki makalesine göre iletişimin:

– %7 sini sözcükler

– %38 ini ses tonu

– %55 ini de vücut dili oluşturur.

#4: Çekiciliğin Amacı Nedir?


Amaç:

– “İyi çocuk” olmak değil

– “Kötü Çocuk” olmakta değil

– Kızı etkilemeye çalışmak değil

– Kızın onayını aramak değil

– Ayak uydurmak değil

– Amaç ÇEKİCİLİK


Burada fazla derine inmek mümkün değil. Ama kısaca bir erkeği çekici kılan en büyük özellik erkeğin hükmediciliğidir. Ve bunu beden dilimizle yansıtmanın bir kaç yolunu şöyle özetleyebilirim:

– Gülümsemek (Senin bilmediğin bir şey biliyorum gülümseyişi) 

– Bir yere oturduğunuzda mümkün olduğunca yer kapla (insanları rahatsız etmeden tabiki)

– Dik otur. Ve dik yürü.  

– Bir seçeneğin varsa ortada oturmayı veya yürümeyi seç (resim çekilirken mesela). Bu bulunduğunuz grubun alfa erkeği olduğunu belirten bir jesttir.

– Kız arkadaşınla gezerken bazen ondan ayrılarak başka bir şeyler incelemeye git (bir kitapçıdayken mesela) Böylece bilinçaltı iletişimle ona ihtiyacın olmadığı mesajını verirsin.

Bu önemli bilgiler aslında daha bir başlangıç. Bu konuda en önemlisi ise çekiciliğin nasıl işlediğini tam anlamıyla öğrenmek.