Çekici Ve Karizmatik Bir Erkek Olmak İçin 9 İpucu

Çekici Ve Karizmatik Bir Erkek Olmak İçin 9 İpucu

 

Karizmatik ve çekici bir erkek olmak konusunda öncelikle nasıl yoğun bir merak uyandırabiliriz üzerine bir kaç önemli şey paylaşacağım. Çünkü çekiciliğin ana yapı taşlarından bir tanesi de merak uyandırmak için kullanılan ustalıklı sözcükler ve yapılanlardır.

Hitabet sanatını öğrenirken bu konu çok ilgimi çekmişti. Öğrendikten sonra kendi tarzımı geliştirdim ve bu teknikleri kendi hayatıma da uygulamaya başladım.

Çekici Ve Karizmatik Bir Erkek Olmak #1: Merak Uyandırın

Özellikle film ve diziler de seyirciyi çekmek için kullanılan belki de en önemli teknik “bir sonraki karede ne olacağının belli olmaması” dır.

Gerçekten kaliteli filmi ortasından bile izlemeye başlasakta büyülenmiş gibi yerimizden kımıldamadan seyretmemizin nedeni bu teknikteki ustalıktan kaynaklanıyor.

Peki bunu kadınlarla olan iletişimimize de uygulayabilir miyiz?

Elbette, bir örnek vereyim:

“Bunu daha önce sana kimse söyledi mi bilmiyorum ama çok ilginç bir şey farkettim senin hakkında…” ve başka hiç bir şey söyleme.

“Neymiş?”

“Boşver, o kadar önemli değil (ya da “belki sonra söylerim”)”

“!?!? SÖYLE! : )”

“Boşver” , “Bak…”, “Sorma…”, “Belki”, “Bunu mutlaka duymalısın” gibi sözcükler merak uyandırırlar ve sosyal iletişimi, baştan çıkarma sürecini her iki taraf içinde eğlenceli hale getirir merak uyandırmak. Ve elbette çekici ve karizmatik bir erkek olmanın da olmazsa olmazlarındandır.

#2: Organizatör Olun 

Eğer arkadaşlarınız arasında sürekli olarak eğlenceli aktiviteler organize ediyorsanız, otomatikman lider konumunda olursunuz. Herkes eğlenceli olaylara davet edilmek ister. Burada gerçekten eğlenceli bir aktivite seçmek ve insanları heveslendirebilrmek önemli. Kızların gelmesi için erkekleri, erkeklerin gelmesi içinde kızların varlığından bahsedin.

#3: Hayata Güvenle Bakın 

Bu da bizi çekici ve karizmatik bir erkek kılan faktörlerden bir tanesi. Gerek finansal gerekse mental açıdan kendi ayaklarımız üzerinde durabilmek kadınların ve etrafımızdaki diğer insanların saygılarını kazanmada önemli bir etmen. Ve tabi özgüvenimiz içinde çok önemli bir konu bu. Özgüven başarılı ve güvenilir biri olduğunuzu yansıtır. Kendinize güvenirseniz insanlarda size güvenir. 


#4: Çocuklarla Aranız İyi Olsun 

Bu, kadınlar için iyi ve koruyucu bir eş olacağınızı gösterir. Bu konuda bir tavsiye isterseniz, bir çocuk gördüğünüz de ona adını sorun ve ona isminin anlamını söyleyin ya da bilmiyorsanız da ona anlamını sorun. Böylece onunla gerçekten ilgilendiğinizi ona göstermiş olursunuz.


#5: Cömert Olmak 

Bu, özellik sizin bir şeylere muhtaç olmadığınızı ve varlıklı olduğunuzu gösterir. Ancak şu çok önemli! Cömert olmak derken, insanların sizden hoşlanmasını sağlamak için onlara bir şeyler almaktan bahsetmiyorum. Mesela arkadaşlarınızla bir kafe de otururken hesabı sizin ödemeniz sorumlu, dominant ve varlıklı olduğunuzun bir göstergesidir aynı zamanda.

Bunlarda İlginizi Çekebilir:  

Öneriyorum: Bir Kızı Aşık Etmenin 46 Yolu

Yeni Makale: Bir Kızı Etkilemek İçin 7 Yol - Okumak İçin Buraya Tıklayın

Bir Kızı Nasıl Kendine Aşık Edersin?

Kadınlar Nasıl Erkeklerden Hoşlanır


#6: Rahatlık 

Bu da karizmatik ve etkileyici erkeklerde gördüğümüz ortak noktalardan biri. Nereye giderlerse gitsinler sanki oranın sahipleriymiş gibi rahat ve içten davranırlar. Vücut dillerinden hemen anlarsınız bu rahatlığı ve işin ilginç yanı sizde kendinizi daha rahat hissedersiniz. 

Rahatlık sadece vücut dilimizle sınırlı değil, insanları yargılamadan dinlemekte karşı tarafı rahatlatan jestlerden biridir. Hiç böyle biriyle karşılaştınız mı? Bir konuda diliniz sürçse ya da bir sakarlık yapsanız bile, rahat bir şekilde “Sorun değil ben hallederim” derler. Böyle bir insanın yanında kim bulunmak istemez ki…

#7: Meşgul Biri Olun

İnsanlar kolayca elde ettikleri şeylerden çabuk sıkılırlar. Bu durum hem biz erkekler hem de kadınlar için geçerli. Asla yeni tanıştığınız bir kıza gereğinden fazla vakit ayırmayın, çünkü bu, bütün gizeminizi ve karizmanızı kaybetmenize neden olacaktır. Bırakın sizi merak etsin ve sizi özlesin. Başka bir deyişle, kendinizi ağırdan satın.

#8: Gerçek Biri Olun

Bir söz verdiğinizde mutlaka yerine getirin. Söylediğiniz en ufak şey bile ertesi gün yalan çıkarsa, zaman harcayarak oluşturduğunuz bütün güveni bir anda yok etmeye yetecektir. Ne demek istediğinizi söyleyin ve söylediklerinizi yapın. Bunu yapmak zor gelebilir ilk başta, ama gerçek biri olmak karizma ve çekici bir erkeklerin temel özelliklerindendir. 

Şahsen ben, kötü çocukların kadınlara çekici geldiğini duyduğumdan dolayı onlar gibi davranmaya çalışırdım ve bunun sonucu olarak çekici görülmek yerine bir çok kez kaba, düşüncesiz gibi lafları işittiğim oldu. Ve ne yazık ki çekici olmakla kötü çocuk olmak arasındaki farkı anlamam baya zamanımı aldı. Bunu sağlayan kişi olan KarizmaSirlari.com‘ un kurucusu Ricci’ ye teşekkürler.

#9: Çekiciliğin Kurallarını Öğrenin

En önemli madde bu belki de. Bu yoldan daha önce onlarca kez geçmiş bir uzmandan yardım almaktan çekinmeyin. Bende gurur yaparak, önyargıyla bu konuda kendimi geliştirmekten uzun yıllar kaçındım. Ama insan başına gelince anlıyor aslında bir kızla konuşma ve onu etkileme konusunda ne kadar çaresiz olduğunu. Bu konuda, o kadar çok bilgi kirliliği var ki, gerçekten orjinal ve gerçekten işe yaradığına emin olabildiğimiz bilgiyi bulmak hazine bulmaktan farksız. İşte akıl hocam Ricci’ nin sitesini keşfettiğimde, bir hazine keşfettiğimi anladım.